Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Tümünü Temizle

Outdoor Halı ve Dış Mekân Halısı

Halı çeşitleri kendi özelliklerine göre ev içi tasarımı veya dış mekân halı modelleri olmak üzere 2 grupta incelenmektedir. Dış mekân halı fiyatları iç mekân tasarımı halıların özellikleri bakımından farklı yazlık halı modelleri arasında farklar bulunmaktadır.

Halı Nedir?

Halı; ev içi veya dışı yere serilen, özellikle üretilen ülkenin veya şehrin geçmiş tarihleri, kültürel zenginliklerinin özelliklerini taşıyan motifleri ile dokunan kalın örtü olarak ifade edilmektedir.

Dış Mekân Halı Nedir?

Dış mekân olarak bilinen ev dışı alanlarda kullanılmak üzere outdoor halı modelleri bulunmaktadır.

Evin dış alanlarında balkon ve teras ya da veranda alanlarında kullanılan outdoor halı modelleri yer almaktadır. Dış mekân halı modelleri kapsadığı özelliklere göre iç mekân halı özelliklerine göre farklıdırlar.

Dış Mekân Halı Özellikleri Nelerdir?

Dış mekân olarak bilinen dış mekân halı modelleri zemin kaplama özellikleri ve dayanıklılık durumuna göre bir takım dikkati çeken özellikler yer almaktadır. Buna göre;

 - Dairelerin dış mekânı olarak bilinen balkonlarda kullanılan balkon halısı özellikleri arasında en dikkat çeken özellik zeminin kaygan olması sebebiyle balkon halısı tabanın kaymayan özellikte olmasıdır. Aynı şekilde teras halısı dış zemin ıslak olması nedeniyle tabanının kaydırmaz olmasına dikkat edilmelidir.

 -Halı tabanları iç mekân halılara göre daha kalın özellikte olmalıdır. Teras halısı yüzeyi daha pürüzsüz bir yüzeyde tercih edilmesi temizlenmesi konusunda kolaylık sağlayacaktır.

 - Dış mekânda kullanılan yazlık halı modelleri yapısı itibarıyla ince olmalı ancak temizlik bakımından çamaşır makinesinde yıkanacak düzeyde olmasına dikkat edilmelidir.

 -Geometrik şekil özellikleri geniş desenli renk olarak yazlık halı modelleri uygun renkli halılar tercih edilmelidir.

 -Tasarım ve modellerin desen uygulamalarına bakıldığında özellikle outdoor halı modelleri arasında tüy dökmeyen, uzun ömürlü ve temizlenmesi kolay halılar tercih edilmektedir.

 - Dış mekân olarak bilinen balkon halısı ve teraslarda kullanılan yazlık halı modelleri güneş ışınlarının direkt gelmesi sebebiyle yıpranmaya karşı koruyan malzeme ve ham maddelerden üretilmektedir. Bu anlamda yazlık halı modelleri için kozahome.com adresinden detaylara ulaşmak söz konusu olmaktadır.

 Dış Mekân Halı Modelleri Temizleme Süreci

 Günümüzde outdoor halı modelleri kumaş ve üretilen dokusu itibarıyla leke tutmayan ve kolayca temizlenebilen olmaktadır.

 -Outdoor halı modelleri ince yapısı itibarıyla önce üzeri detaylı bir şekilde süpürge makinesi ile süpürülmelidir. Islak veya nemli bir bez ile silinmelidir.

 - Halı türleri olarak bilinen ve çok kullanılan dış mekân halı modelleri temizlenirken alkol veya ağartıcı maddeler arasında yer alan çamaşır suyu kullanılmamalıdır.

 - Dış alanlarda kullanılan dış mekân halı modelleri uzun süre kullanılması için temizleme süreci tamamladıktan sonra açık havada teras halısı kurumaya bırakılması ile süreç tamamlanmış olacaktır.

 Dış Mekân Halı Fiyatlama

Dış mekân halıların üretilmesi için dış hava etmenlerinden korunaklı olması açısından başta olmak üzere teras halısı farklı malzemelerden üretilmektedir. Dış mekân halı fiyatları Özellikle yüzeyinin daha az tüyle kaplı olması ve mat özelliğe sahip olması balkon halısı yarı açık mekanlarda tercih edilmektedir.

Halıların fiyatlamaları iç ve dış mekân halı fiyatları olmak üzere farklılıklar söz konusu olmaktadır. Bu farklı dış mekân halı fiyatları başta içermiş olduğu özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Fiyatlamalarda ön plana çıkan desen çalışmaları, kaydırmaz özelliğe sahip olması, kaliteli iplik ile dokunmuş olması, Ürünün temizleme özellikleri gibi dış mekân halı fiyatları özellikleri arasında yer almaktadır.

Bu anlamda fiyatlamalar tek tek ele alınırsa balkon halısı fiyatları ölçü ve özelliklerine göre 320-450 TL arasında yer almaktadır. Teras halısı boyut bakımından daha büyük olması nedeniyle fiyat farklılıkları söz konusu olmaktadır. kozahome.com web sitesi üzerinden en kaliteli ve uygun bütçeli tüm halı çeşitlerine ulaşmak söz konusu olmaktadır.