Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Tümünü Temizle

İskandinav Halı Modelleri ve İskandinav Halı

 

İskandinav halılar, gösterişi sevmeyen ve mütevazı tarzlardan hoşlanan kişilerin evlerinde çok sık tercih ettikleri üründür. Genel olarak İskandinav halı tarzları da zamansız çizgilere sahip olduğundan, çok uzun dönemler, pek çok tarza uygun olacak şekilde kullanılmaktadır.

 

 Mobilyalar ile dekorasyon anlamında uyum sağlayan İskandinav halı modelleri açık renkler ve natural çizgiler ile üretildiği için çok uyumlu ve dekoratif olmaktadır. Genelde çok yoğun bir şekilde beyaz, açık gri şeklinde hafif tonlara sahip zeminde kullanılan İskandinav halıların üzerinde koyu çizgilerin olması da modele çok büyük oranda hareketlilik katmaktadır. Bu bağlamda her bütçeye uygun olan İskandinav halı fiyatları ve modelleri ile istediğiniz modeli satın alabilirsiniz.

 

 İskandinav Halı Modelleri

 

 Genelde İskandinav halı modelleri, sade ve düz bir tarza sahip olmakta, evin pek çok odasında da kullanıma uygun olmaktadır. Beyaz rengin çok sık kullanıldığı İskandinav halı çok düz ve sıradan bir tarza sahiptir. Bu konuda niteliğinin basit ve sade olması sebebi ile de çok fazla göz yoran detaylar yoktur. Genel olarak, salon, oturma odası gibi ev alanlarında çok sık tercih edilebilen İskandinav halı modelleri üzerinde yer alan desenler de modelin temelde olan ana rengine yakındır.

 

 İskandinav Halı Özellikleri

 

 Temizliği çok basit olan materyallerden üretilen İskandinav halı açık renkli olması nedeni ile ortamın ferah görünmesini de sağlamaktadır. Bu doğrultuda da güneşin yeterli bir şekilde alana nüfuz etmediği alanlarda tercih edilmektedir. Aynı zamanda İskandinav halı modelleri açık tonda olmakta ve çok yoğun bir şekilde vakit geçirilen odalarda da modunuzu yükseltmektedir. Ev yaşam alanında çalışma odasında kullanılan İskandinav halı modelinin sade ya da çok açık tonlara sahip olması da çalışmanın kalitesini olumlu anlamda etkilemektedir. Koyu olan renkler çok sıkıcı olmakta, İskandinav tarzında olan açık renkler ise kişileri olumlu anlamda motive etmektedir.

 

 İskandinav Halı Modası

 

 Genelde ev ortamından İskandinav halı modelleri yapıları nedeni ile polipropilen özellikte olan malzemeden üretilmektedir. Bu özellikleri ile de kir tutmazlar, toz ya da tüy toplamazlar. Çocuk odalarında tercih edilen halı modelleri açık renkli olmakta ve toz toplamaması da çocuk sağlığı bakımından çok büyük önem taşımaktadır. Salon ortamında tercih edilen halı modelleri de odada yoğun bir şekilde kullanılan renkler ile uyumlu ve doğru ebatlarda olmaktadır. Bu konuda özellikle de küçük ebatta olan odalarda tek ya da daha geniş bir İskandinav halı model tercih edilmesi odanın çok daha geniş görünmesini sağlamaktadır.

 

 İskandinav Halı Kullanımı

 

 Genel modaya uyumlu olan İskandinav halı modelleri bu tarzı benimseyen alanlarda; açık ve uçuk tonlar ile birleşmekte ve şık çizgiler ile evinize modern bir atmosfer katmaktadır. Aynı zamanda farklı ölçü ve ebatlarda satın alabileceğiniz halı modelleri; çocuk odalarında, mutfak alanlarında, salonda, antrede ya da çalışma odasında rahat bir şekilde kullanılmaktadır. Kare ya da dikdörtgen şekillere sahip; yuvarlak ve oval modeller de odanızın havasını çok büyük ölçüde değiştirmektedir. Genelde İskandinav halı fiyatları da bu kadar farklı çeşit arasında farklılık göstermektedir.

 

 İskandinav Halı Fiyatları

 

 İskandinav halı modeli satın almak istediğiniz zaman, kozahome.com İskandinav halı modelleri içinden istediğiniz halıyı kolayca satın alabilirsiniz. Aynı zamanda İskandinav halı fiyatları da halının ölçü, ebat ve kalitesine göre farklılık göstermektedir. Genelde satın alma işlemlerinde İskandinav halı fiyatları çok değişken bir grafiğe sahip olmaktadır. Bu bağlamda halının rengi ya da dokusu ön plana çıkmaktadır. Oda dekoruna uyum sağlaması bakımından satın alınan halının salon ya da mutfak için tercih edilmesi de İskandinav halı fiyatları konusunda değişiklik ortaya çıkarmaktadır. Bu konuda salon halıları daha yüksek fiyatlarda mutfak halısı da daha uygun olmaktadır.